Návrh kúpeľne. Áno či nie?

od | 29 okt. 2018

Prečítate asi za: ( Počet slov: )

3 447 prečítaní


 

Stojíte na prahu rekonštrukcie bytu a rozhodujete sa či si nechať vypracovať návrh kúpeľne alebo vziať do ruky pentelku a milimetrový papier ? Dáme vám odpoveď.

Ak čakáte jednoznačnú odpoveď ÁNO alebo NIE, asi vás nepoteším. Avšak na konci článku si pravdepodobne odpoviete sami a myslím že dosť presvedčivo.

S výstavbou novej kúpeľne je to podobne ako s výstavbou nového domu. Tam si tiež necháte vypracovať projekt a na základe neho sa potom púšťate do plnenia svojho dlhoročného sna. Robiť dnes veci na kolene sa samozrejme dá a mnoho ľudí to stále ešte naplno využíva, avšak výsledok takejto mnohokrát dopredu nepremyslenej realizácie býva zväčša skôr na zaplakanie ako na búchanie šampanského.

Tak ako v prípade návrhu napr. kuchynskej linky potrebujete mať jasno v tom, kde bude zásuvka na mikrovlnku (aby ste nemuseli ťahať celou kuchyňou predlžovačku), alebo kam na stenu umiestniť vodu tak, aby ste dosiahli čo najvhodnejšiu dispozíciu umývačky riadu či drezu, tak podobne je to aj pri návrhu kúpeľne. Pokiaľ bude budúca kúpeľňa v novostavbe a dá sa ešte aspoň ako-tak pohybovať s prípojkami vody a odpadu, ešte ste na tom relatívne dobre. Ak však je toto všetko fixne dané, tam už treba niekedy čarovať, aby sa zvolila správna dispozícia vane, umývadla, skriniek či radiátora. A čo to vlastne tá správna dispozícia je ?

Predstavte si kúpeľňu povedzme obdĺžnikového tvaru, kde na jednom konci je vaňa a na opačnom potom radiátor. Jedným dúškom treba hneď povedať, že ten primárne neslúži v kúpeľmi ako zdroj tepla, ale ako prvok na presúšanie uteráka. Práve toho uteráka, ktorý máte mať po ruke keď vychádzate zo sprchového kúta či vane, aby sa Vám nebodaj nešikovne nešmyklo keď poň musíte mokrý kráčať celou miestnosťou. Nehovoriac už o ťapkách ktoré za Vami ostávajú na dlažbe.

Alebo iný prípad. Ráno kráča naša krajšia polovička zaspatá do kúpeľne kde sa pred zrkadlom z nej čo chvíľa stane o pár rokov mladšia kráska. Všetko čo k tomu potrebuje je zmysluplne uložené vo vedľajšej vysokej skrinke, ktorá ale pri zlom dispozičnom vyriešení priestoru nieje vedľa nej, ako by očakávala,  ale kdesi za ňou a pre každú riasenku, rúž, hrebeň či krém musí odbiehať  kdesi preč.

Ak sa už aj rozhodnete nechať si vypracovať grafický návrh vašej budúcej kúpeľne, platí jednoznačne pravidlo – za málo peňazí nečakajte veľa muziky. Hovorím to schválne preto, lebo dnes sa vám doslova kúpeľňové štúdiá vnucujú svojim “profesionálnym” návrhom ZADARMO. Uvedomte si však – vy si nekupujete cenu návrhu, ale návrh !!

Takto môže vyzerať návrh kúpeľne ZADARMO:

A takto nejak môže vyzerať platený návrh: alebo si pozrite aj iné návrhy

Aká je jeho cena ? Na výber je viac typov, čítajte  TU.

Na záver:

Na odpoveď – Návrh kúpeľne, ÁNO či NIE si po prečítaní týchto pár riadkov musíte odpovedať sami. Rozhodne sa však oplatí celú investíciu a rekonštrukciu naplánovať. Z mojej dlhoročnej praxe môžem povedať, že tí ktorí si návrh kúpeľne riešili na milimetrovom papieri s pentelkou a gumou v ruke prípadne v tabuľke Excelu a bolo im zaťažko investovať prijateľnú čiastku do návrhu, by už ďalšiu takúto činnosť ponechali na ľudí, ktorí majú skúsenosti, vyznajú sa v problematike a hlavne vedia čo robia. Výsledkom návrhu nieje len pár obrázkov obkladov a dlažieb, je to zmysluplné rozloženie obkladov a zariaďovacích predmetov ktoré kopírujú nové, zväčša talianske trendy (vďaka ktorým je vaša emócia v kúpeľni silnejšia), je to aj kladačský plán pre obkladača, technický výkres pre vodára či elektrikára, prípadne je to kmpletne vypracovaný projekt aj s výberom konkrétnych materiálov, pretože tých je na trhu nesmierne veľa a ruku na srdce, kto z laikov ktorí stoja pred prvou rekonštrukciou vlastnej kúpeľne sa v nich vedia zorientovať. Väčšina ľudí sa podvedome rozhoduje pre cenu výrobku (nie pre samotný výrobok) a to je veľká chyba. Nebuďte jednými z nich. A NEČAKAJTE že vám v tom pomôžu predavači v obchodných reťazcoch !

 

DALI BY STE SI SPRAVIŤ PLATENÝ NÁVRH ?

akciový katalóg kúpeľní

katalog kupelni kupelnovy expres 400 click 4

možno vás zaujmú aj iné články

Search

Filter by Custom Post Type
Články
Stránky
Produkty
Share This
Nákupný košík