Návrh kúpeľne zadarmo ? Radšej nie !

od | 29 okt. 2018

Prečítate asi za: ( Počet slov: )

4 782 prečítaní


 

Tento článok píšem predovšetkým pre tých, ktorý v dnešnej dobe ešte stále veria marketingovým letákom, v ktorých sa vás predajcovia snažia všemohúcne presvedčiť aby ste si práve u nich nechali vypracovať grafický návrh kúpeľne – a samozrejme ZADARMO. Horšia správa je, že NIČ nieje dnes zadarmo, tak sa poďme na to pozrieť …

Pred dvomi rokmi som sa s tým stretával pomerne často, keď mi potencionálny klienti hovorili ako im návrh kúpeľne urobí tam tá firma zadarmo. Pousmial som sa, pretože keď Slovák počuje slovo zadarmo, stúpne mu tep na 160 a v očakávaní všetkého za nulovú cenu odklepne snáď aj vlastné zdravie.

Zväčša sú dva spôsoby, kedy vám niekto vypracuje návrh kúpeľne zadarmo. V tom prvom od vás popýta sumu za vypracovanie takéhoto návrhu a následne po zakúpení materiálu u neho za ním navrhovanú sumu (teda tú, ktorá je na predajni), vám následne sumu odpočíta. V takomto prípade máte obvykle kvalitnejšie vypracovaný návrh, podrobnejšie si to rozoberieme o chvíľu.

V druhom prípade nezaplatíte žiadnu sumu a možno si naivne pomyslíte ako ste výhodne obišli. Ale ruku na srdce, kto z vás by išiel ráno do roboty s tým, že sa vrátite poobede z 0,00 eur v peňaženke ? No ak by sa aj nejaký prívrženec humanity našiel, skúste si predstaviť akú kvalitnú prácu by asi odviedol.

V tomto duchu sa nesie celý návrh kúpeľne. Totiž práca, ktorú grafik odvádza má niekoľko úrovní, hoc laika (bežný klient, ktorý si rekonštruuje kúpeľňu), by ani nenapadlo, čo všetko taký návrh obnáša, na čo všetko musí dobrý dizajnér myslieť, aby kúpeľňa bola pekná, mala logickú dispozíciu, aby ste sa v nej cítili dobre, aby všetko bolo po ruke.

Je to práve na ňom, aby ju navrhol tak, že majstri ktorý budú obkladať všelijaké poličky nad vaňou (pretože sa vám páčia) nebudú hromžiť, keďže im tam navrhol glazúrovaný obklad z GRESu (tvrdý ako kameň) a pri každom pílení YOLLY hrany (pekne obrúsená hrana do 45 st. uhla) budú preklínať jeho meno. Práve na dizajnéra budete nadávať aj vy, keď pri vychádzaní zo sprchového kúta budete musieť prejsť 5-6 krokov aby ste sa dostali k uteráku na rebríkovom radiátore. O mokrých ťapkách na zemi ani nehovorím. A nedajbože sa vám ešte pošmykne na dlažbe, ktorú vám on navrhol …

Ale čo môžete čakať od človeka vy, keď on od vás nič ? Tak vám nakreslí úplne základný návrh kúpeľne, vďaka ktorému sa len rozhodnete či si dáte zelený pás kachličiek zhora dolu alebo sprava doľava. Rozhodne nečakajte že za vás ZADARMO vyrieši všetky technické drobnosti, na ktorých pohodlie a komfort v kúpeľni stojí.

Naozaj dobrý návrh kúpeľne myslí na všetko. Aký obklad či dlažbu použiť, z akého materiálu, či gresu alebo keramiky. Ak gresu, či je lepšie použiť plneprefarbený gres alebo glazúrovaný, myslí sa aj na formát, aby sa vhodne dopĺňal formát obkladu s formátom dlažby, na farbu špárovacej hmoty. Presné vyvedenie vody na umývadlo, výšky osadenia odpadu a prívody vody pre umývadlo, aby sa dala namontovať skrinka bez toho, že budete musieť z nej píliť. Myslí sa na ventilátory, na konkrétne typy, v kúpeľni s humidistatom, vo WC stačí s časovačom.  V akej výške majú byť osadené, aby sa neprechádzali cez dva obklady. Taktiež sa myslí na výšku vyvedenia el. kábla nad zrkadlom. Na všetky potrebné zásuvky, vypínače. Napr. pre ventilátory s časovačmi sa nepoužívajú vypínače ale tlačidlá. Dobrý návrh kúpeľne korešponduje s dizajnovou líniou moderných kúpeľní, ktorá spočíva v zvýrazňovaní zón. A mnoho mnoho ďalších maličkostí, ktoré keď chcete mať vymyslené a vyriešené, ponechajte to na ľudí, ktorý sú dobrý vo svojej práci.

Cena návrhu kúpeľne je cca 2 – 3 % z celkovej sumy nakúpeného materiálu. Je to zanedbateľná čiastka za to, že máte vymyslenú kúpeľnu do najmenších detailov.

Takto môže vyzerať návrh zadarmo

.

A takto nejak môže vyzerať platený návrh: alebo si pozrite aj iné návrhy. Aká je jeho cena ? Na výber je viac typov, čítajte  TU

 

 

NAHLIADNITE DO VÝVOJARSKÉHO PROSTREDIA – TAKTO TO CELÉ PREBIEHA

 

KOLKO BY STE ZAPLATILI ZA NÁVRH ?

akciový katalóg kúpeľní

katalog kupelni kupelnovy expres 400 click 4

možno vás zaujmú aj iné články

Search

Filter by Custom Post Type
Články
Stránky
Produkty
Share This
Nákupný košík