Revízne dvierka do stupačky

od | 29 okt. 2018

Prečítate asi za: ( Počet slov: )

26 137 prečítaní


 

Rekonštruujete kúpeľňu a neviete si dať rady so zadnou stenou stupačky ? Použiť radšej obyčajné plastové dvierka ? Ťažkú sadrokartónovú platňu uchytenú na magnetoch ? Alebo skôr plastovú zaťahovaciu roletu ? Máme pre vás chytrejšie, veľmi elegantné riešenie …

Častý problém pri rekonštrukciách kúpeľní a WC. Ako vyriešiť stavebný otvor v zadnej stene (zväčša vo WC) aby sa dalo pohodlne dostať k meračom vody a plynu ? A aby to aj pekne a vkusne vypadalo. Vo veľkej väčšine prípadov to ľudia ponechajú na majstrov, nech to vyriešia za nich. VEĽKÁ CHYBA !!! Nechcem sa týmto dotknúť pánov majstrov, ale hneď na úvod treba povedať, že sú majstri a páni majstri. Ak vašu novú kúpeľňu bude robiť majster, ktorý ešte pred mesiacom predával hamburgery v “mekáči” v Rakúsku a dnes sa cíti ako najlepší obkladač v regióne, nechcel by som byť vo vašej koži. Hovorím to preto, lebo toto je bohužiaľ realita na Slovensku. Tomu sa budem venovať inokedy v samostatnom článku.

Ak budete mať tú česť, že vašu kúpeľňu bude robiť ozajstný pán majster, máte väčšiu šancu, že vám doporučí sofistikovanejšie riešenie práve takých detailov, ako je zadná stena do stupačky.

V podstate veľa možností ako to vymyslieť nieje. I tých málo variant vám však môže priniesť veľké rozdiely v dizajne a pohodlí ovládania. V mojej 10 ročnej praxi som sa stretol predovšetkým s týmito:

 

plastové dvierka

Jedná sa o najjednoduchšiu, cenovo najdostupnejšiu variantu. Dvierka sa robia vo viacerých rozmeroch a farbách. Niektoré sa robia s pántami i bez nich. Neumožňujú nalepiť obklady na seba. A teda po stránke celkového vzhľadu to väčšine nemusí vyhovovať.

 

 

sadrokartonová platňa

V tomto prípade sa vyreže sadrokartonová platňa potrebných rozmerov, zo zadnej strany sa namontujú magnety a tie sa “pricvaknú” na rám okolo stavebného otvoru. Nevýhoda je, že celú platňu treba zložiť dolu a tá je zväčša dosť ťažká.

 

 

plastová roleta

Rolety sa vyrábajú v rôznych farbách a väčšinou na mieru. Nevýhodou môže byť vyššia hlučnosť zo stupačky, prestup pachov a nemusí tiež vyhovovať celkový vzhľad steny, keďže roleta sa navíja v hornej časti na bubon.

 

 

Revízne dvierka do stupačky – RD-AL-S

Tento spôsob je zatiaľ asi najsofistikovanejším spôsobom ako vyriešiť otvor do stupačky. Jedná sa o hliníkový rám s unikátne vymyslenými pántami. Celé dvierka sú zarovnané so zadnou stenou. Pri otváraní ich zľahka povytiahnete ku sebe a potom otvoríte. Vyrábajú sa pravo/ľavé vyhotovenia. Robia sa v širokom spektre veľkostí, ktoré kopírujú formáty najpoužívanejších obkladov. Obklady sa lepia na vrchnú časť dvierok. Tým sa dosiahne celkový elegantný kompaktný vzhľad zadnej steny.

ZAKÚPIŤ SI ICH MôŽETE U NÁS, PRIAMO TU !!!

 

 

ČO BY STE UPREDNOSTNILI VY ?

akciový katalóg kúpeľní

katalog kupelni kupelnovy expres 400 click 4

možno vás zaujmú aj iné články

Search

Filter by Custom Post Type
Články
Stránky
Produkty
Share This
Nákupný košík