Pekná kúpeľňa ? Zabrúste obklady do YOLLY hrany

od | 29 okt. 2018

Prečítate asi za: ( Počet slov: )

9 932 prečítaní


 

Doba pokročila aj v realizáciách kúpeľní a to, čo kedysi bola len vzdialená méta je dnes celkom normálna realita. Ovšem nie pre každého 🙁 . Čo to vlastne tá JOLLY hrana je ? A prečo je dobré byť jej šťastným majiteľom ? Jednoduchá odpoveď : pretože na dizajne záleží ! Čítajte ďalej, dozviete sa zaujímavé informácie …

Kúpeľňa je o detaile. Rekonštruovať staršiu kúpeľňu HURÁ systémom, zapnem vozík za auto a daváj do Poľska do výpredaja sa dá, výsledok hotovej kúpeľne zväčša za veľa nestojí (nehovoriac o tom, že ani finančne to už nieje výhodnejšie). Keď už na začiatku postupujeme zbrklo výberom obkladov ako to asi bude na konci vyzerať. Keďže prechádzame výberom asi 30 položiek do celej kúpeľne. Ale ako hovorím, aj tak sa dá. Viac si prečítajte v tomto užitočnom článku.

Vráťme sa však k našej JOLLY hrane. Úvodnými riadkami som len chcel naznačiť, pre koho je tento skvost určený. Pre tích, ktorí obehnú 40 eshopov a 10 kúpeľňových štúdií aby  si nakoniec kúpili o 50 centov lacnejšiu umývadlovú batériu za 20 eur to nieje. Stále ešte ostane veľká skupina ľudí, ktorý si na dizajne vlastnej kúpeľne zakladajú, nechajú si poradiť a neboja sa inovácií.

YOLLY hrana je pekne zabrúsený obklad na vonkajšom uhle napr. múriku za WC alebo priečke sprchového kúta. Znie to jednoducho a samozrejme, ale práve takto upravený obklad robí s celkovým dizajnom divy. Obzvlášť ak máme veľa vonkajších uhlov. Na rodinnom dome ich býva spravidla viac, keďže v kúpeľni sú väčšinou aj okná. Do nedávna, a bohužiaľ pri niektorých majstroch to pretrváva do dnes a ešte asi dlho aj bude je úplne “normálna a elegantná” plastová lišta. V lepšom prípade hliníková. Nečudo ! Je jednoduchšie osadiť lištu ako sa bavkať so zarezávaním dvoch obkladov do 45 st. uhla. A ešte ak je to gres a nie keramika ….. Uvedomme si ale : my sme zakázníci, my platíme. A teda to bude tak ako chceme my. Už som zažil aj to, keď majster presviedčal pani, aby si miesto závesného WC kúpila radšej kombi WC. Preložené do ľudskej reči: nekupujte si Škodu Oktávia, Trabant je omnoho lepší. Či radšej závesné alebo kombi sa dočítate TU.

Nenechajte sa presvedčiť žiadnym majstrom že práve vo Vašej kúpeľni bude krajšia a lepšia plastová lišta, NEBUDE !! V niektorých prípadoch je naozaj vhodná eloxovaná lišta, povedzme v jednej línii za múrikom WC ktorý je vystavaný od podlahy až po strop. Jednoduchšie povedané, vojdeme do kúpeľne a oproti bude od stropu až po zem v jednej línii takáto tenká lišta. Toto ešte môže vypadať dobre, ak však prelištujeme celý priestor (múrik za wc, dve steny pre niku sprch. kúta, 2 okná) bude to zdegradovanie celej kúpeľne. A nezachráni to ani najkrajší obklad od renomovaných výrobcov.

NA ZÁVER:

To, ako bude vypadať Vaša nová kúpeľňa máte pevne vo svojich rukách práve Vy. Ja verím, že bude tento článok aspoň drobným prínosom ku dosiahnutiu ďalšej peknej kúpeľne, v ktorej sa budete dlho cítiť dobre, pretože o tom to celé je 🙂

Nepremeškajte akcie v našom novom kúpeľňovom exprese.

plastová lišta

hliníková eloxovaná lišta

YOLLY hrana – zabrúsený obklad do 45 st. uhla

 

ČO MÁTE DOMA VY ?

akciový katalóg kúpeľní

katalog kupelni kupelnovy expres 400 click 4

možno vás zaujmú aj iné články

Search

Filter by Custom Post Type
Články
Stránky
Produkty
Share This
Nákupný košík